Lymberia Hotel, Faliraki, 85100 Rhodes (Kliknutím na kolík zobrazit / skrýt mapu)

Lindos

Lindos je archeologické naleziště, město a bývalá obec na ostrově Rhodos, v Dodecanese, Řecko. Leží na východním pobřeží ostrova. Je to asi 50 km jižně od města Rhodos a jeho krásných pláží, aby to populární turistickou i prázdninovou destinací. Lindos se nachází ve velké zátoce a má výhled na rybářskou vesnici a malé letovisko Charaki.

Lindos byl založen Dorians v čele s králem Tlepolemus Rhodos, který přijel do asi 10. století před naším letopočtem. To byl jeden z šesti Dorian měst v oblasti známé jako Dorian Hexapolis. Východní umístění Rhodos dělal to přirozené místo setkání mezi Řeky a Féničany a od 8. století Lindos byl hlavním obchodním centrem. V 6. století to bylo ovládáno Kleobulova, jeden ze sedmi mudrců Řecka. Význam Lindos klesal po založení města Rhodos v pozdní 5. století.

V klasických časech akropole Lindos dominoval masivní chrám Athény Lindia, který dosáhl své finální podoby kolem roku 300 před naším letopočtem. V Hellenistic a římských dob chrám areál rostl jako byly přidány další budovy.

    
Nad moderním městem se tyčí Akropole v Lindu, která tvoří přirozenou tvrze, která byla opevněného postupně Řeky, Římany, Byzantinci, rytíři St John a pohovky. To je místo obtížné vykopat a interpretovat archeologicky. Akropolis nabízí nádherný výhled na okolní přístavy a pobřeží.

    
Na akropoli Lindos dnes částí těchto staveb může ještě být viděn:
    
Rhodian trireme

       
    
Doric Temple of Athena Lindia, datovat se od asi 300 před naším letopočtem, postavený na místě staršího chrámu. Uvnitř chrámu je tabulka nabídky a základna kultovní sochy Atheny.
       
    
Propylaea ze svatyně, také datovat se od 4. století před naším letopočtem. Monumentální schodiště vede k STOA ve tvaru D a zdí s pěti dveřních otvorů.
       
    
Helénistická stoa s postranními vyčnívajícími křídly, datovat se od asi 200 před naším letopočtem. Stoa byla dlouhá 87 metrů a sestávala z 42 sloupců.
       
    
Známý reliéf Rhodian trireme (válečná loď) řez do skály na úpatí kroků vedoucích k akropoli. Na přídi stála socha generála Hagesander, dílo sochaře Pythokritos. Data úlevu od asi 180 před naším letopočtem.
       
    
Helénistická schodiště (2. století BC), vedoucí k hlavnímu archeologické oblasti akropole.
      
      
Pozůstatky římského chrámu, případně vyhrazené pro císaře Diokleciána a pocházející z asi 300 našeho letopočtu.
       
    
Akropole je obklopen helénistického zdí soudobé s Propylaea a schodiště vedoucí ke vchodu do areálu. Římská nápis říká, že stěnové a hranaté věže byly opraveny na úkor P Aelius Hagetor, kněz Athena v 2. století našeho letopočtu.
       
    
Hrad rytířů svatého Jana, postaven někdy před 1317 na základech starých byzantských opevnění. Stěny a věže sledovat přirozenou konformaci útesu. Pětibokým věž na jižní straně velel přístav, vypořádání a na silnici z jihu ostrova. Tam byla velká okrouhlá věž na východě s výhledem na moře a další dvě, jedno kolo a druhý na rohu, na severovýchodní straně těhotný. Dnes jedna z věží v jihozápadním rohu a jeden na západ přežít.
       
    
Řecký pravoslavný kostel sv John, pochází z 13. nebo 14. století, postavený na ruinách předchozího kostela, který může být postaven již v 6. století.

 

Jezdíme ekologicky

Náš hotel každý rok dělá pokroky v ekologických akcích. Uzavřeli jsme dohodu s jedním z největších poskytovatelů energie v Řecku za účelem zřízení stanice elektrických nabíjecích EV.

Chargespot

Chargespot je holistické řešení pro budoucnost elektromobility od WATT+VOLT. Prostřednictvím aplikace Chargespot, kterou si lze během několika sekund zdarma stáhnout ( Obchod Play | Apple Store ), mohou majitelé elektromobilů najít nejbližší dostupné nabíjecí místo, kdekoli si je dokážou představit. Tímto způsobem mohou mít přístup k více než 250 000 nabíječkám v Řecku i v zahraničí a moci nabíjet svůj vůz snadno, levně a bezpečně. Aplikaci si již stáhlo 10 000 uživatelů.

INFO

Odbavení: 14:00 - Odhlásit se: 12:00

Restaurace, bar, bar u bazénu

Volný, uvolnit! Wi-Fi ve všech veřejných prostorách

Bezplatné parkování je možné přímo na místě