Lymberia Hotel, Faliraki, 85100 Rhodes (Kliknutím na kolík zobrazit / skrýt mapu)

Kalithea pružiny

Kallithea Pružiny jsou umístěny v zátoce Kallithea, pouhých 9 km od hlavního města Rhodos. Známý od starověku pro své terapeutické vlastnosti, termální prameny Kallithea byly využity Italové, na počátku 20. století, je velmi populární a přilákání návštěvníků z celého světa.

V současné době Renovovaný, majestátní prostory Kallithea Springs kompletně zrekonstruován a vkusně zrekonstruována opět přivítat stovky návštěvníků za den, je jedním z nejoblíbenějších turistických atrakcí na ostrově Rhodos.Známý od starověku pro své terapeutické vlastnosti, Termální prameny Kallithea byly využity Italové, na počátku 20. století. Původní prostory byly slavnostně otevřen 1. července 1929 a zůstal v provozu až do roku 1967, je velmi populární a přilákání návštěvníků z celého světa. Komplex byl navržený architektem Petrio Lombardie a návrhy byly považovány za jedny z nejlepších architektonických kompozic té éry.

Termální prameny Kallithea na Rhodosu, byl dobře znám už od dob starověkého Řecka za prospěšné vlastnosti svých vodách jako houby po dešti z okolních hornin. V srpnu a září davy návštěvníků přišli do této oblasti a oni byli dokonce zřizování táborů v okolí, tak, aby bylo blízko k prameni.

Od doby Dorian Hexepolis 700b.c. a později v dobách rytířů svatého Jana v 13. a 14. století byly tyto prameny přilákání návštěvníků z okolních ostrovů, asijské pobřeží, na Středním východě a dokonce z hlubin orientu která je místem setkávání ortodoxních křesťanů, muslimů a Židů.

Během italské okupace ostrova Rhodos, na počátku 20. století politický guvernér Mario Lago, převzal iniciativu v roce 1927, aby provedla systematickou studii o jeho vod je známo, že místní obyvatelé jako "Tsillonero" po jeho očištění vlastnosti. Průzkum byl proveden významní hydrologists a lékaři pod dohledem známého Gustavo GASPERINI. Po GASPERINI smrti jeho syn Carlo převzal jeho práci, spolu s osobou, která byla později se stal ředitelem léčivými prameny, Enea Brunetti.

V prosinci 1928 byly postaveny počáteční prostory. Práce byla přiřazena architekt Pietro Lombardi, jehož vzory dělal to jeden z nejlepších architektonických výtvorů období. Prostory byly slavnostně otevřen dne 01.7.1929 přitahuje velké množství pacientů a vědců z celého světa.

 

Zaregistrujte se k odběru novinek a další

INFO

Odbavení: 14:00 - Odhlásit se: 12:00

Restaurace, bar, bar u bazénu

Volný, uvolnit! Wi-Fi ve všech veřejných prostorách

Bezplatné parkování je možné přímo na místě